This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 • Kredyt W Frankach Szwajcarskich

  Nie daj się złapać w sidła lichwiarzy oraz nieuczciwych pożyczkodawców
  i wybierz dla siebie najkorzystniejszą pożyczkę.

  Sprawdź Ranking Pożyczek bez BIK

feature

Dlaczego POZYCZKA-9H.CBA.PL?

warto porównywać i wybierać najkorzystniej

Nasza porównywarka pożyczek charakteryzuje się selekcją najlepszych pożyczkodawców w Polsce według warunków, która najkorzystniej wpływają na opłacalność wzięcia pożyczki przez pożyczkobiorcę.

Każdy z pożyczkodawców musiał spełnić poszczególne warunki:

 • Przelew do 5 godzin
 • Najniższe oprocentowania
 • Wszystko przez internet
 • Pożyczka bez BIK
 • Wystaczy dowód osobisty
 • Możliwość odstąpienia od umowy
secure

Zaufanie i Bezpieczeństwo

Oddajemy do Twojej dyspozycji ranking opłacalności pożyczek wg. określonych pożyczkodawców. To ty decydujesz, którą pożyczkę weźmiesz.

secure

Szybkość

Każdy pożyczkodawca na naszej stronie musiał spełnić kryteria dot. szybkości dostarczalności pożyczki poniżej 5 godzin od wypełnienia formularza.

secure

Obsługa Klienta

Aktualna oferta pożyczek nie jest dla Ciebie atrakcyjna? Nic nie szkodzi. Zostaw nam swój adres email, a poinformujemy Cię, gdy pojawi się bardzo atrakcyjna pożyczka.


logo logo logo logo logo

Wyselekcjonowane oferty

Dopisz się do listy i otrzymuj informacje o najkorzystniejszych pożyczkach

Skontaktuj się z nami

Masz problem przy wyborze najlepszej pożyczki dla siebie?

Warsaw

Biuro
Aleja Niepodległości 8
Polska
P: 881-575-143

static map


Skąd się wzięły kredyty CHF w Polsce? Efekt doganianiaKariera kredytów we franku szwajcarskim w Polsce...

Kredytobiorcy, którzy w lipcu 2006 roku zdecydowali się na kredyt we frankach, na skutek osłabienia szwajcarskiej waluty, do końca 2008 roku odnosili korzyści w postaci spadku nie tylko miesięcznej raty, ale wielkości całkowitego zadłużenia. Jeśli kredytobiorca miał możliwość i zdecydował się na wcześniejszą spłatę całego zadłużenia, w przeliczeniu na złote oddał bankowi kwotę niższą od pożyczonej. Nie są znane dokładne dane w tym zakresie, ale według informacji Związku Banków Polskich 210 tysięcy kredytów we frankach szwajcarskich udzielonych w Polsce po 2000 roku zostało już spłaconych w całości. Niższe raty spłaty kredytu w naturalny sposób zwiększały ponadto zdolność kredytową potencjalnych kredytobiorców 1. Pozwoliło to na znaczące przyspieszenie rozwoju rynku nieruchomości mieszkalnych. W latach 2004-2008 ry- 1 Biała księga kredytów frankowych w Polsce, Związek Banków Polskich, Warszawa, Marzec 2015, s. Liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto oraz liczba oddawanych do użytkowania mieszkań zwiększyła się mniej więcej trzykrotnie, o około 6 metrów kwadratowych wzrosła przeciętna powierzchnia mieszkania sprzedawanego na rynku pierwotnym, a tempo wzrostu liczby zawieranych transakcji przekraczało 30 procent rocznie. Najbardziej spektakularnym miernikiem obrazującym tendencje na rynku mieszkaniowym był jednak wzrost cen mieszkań. W latach 2004-2008 przeciętna cena mieszkania w skali kraju zwiększyła się ponad dwukrotnie, a w przypadku największych miast np. Kulminacja hossy na rynku mieszkaniowym miała miejsce w 2008 roku. Już w pierwszej połowie roku wyhamowane zostały wzrosty cen, a dynamika liczby transakcji obniżyła się. W drugiej połowie roku, w związku z wybuchem światowego kryzysu gospodarczego, nastąpiło obniżenie liczby transakcji, a ceny mieszkań zaczęły spadać. Dynamiczny rozwój rynku mieszkaniowego ściśle powiązany był z rozwojem rynku kredytowego. Wysoka dostępność kredytów hipotecznych, wynikająca z niskiej stopy procentowej kredytów frankowych, spadającego kursu franka oraz poszerzającej się oferty banków, sprzyjała akceptacji przez kredytobiorców wyższych cen mieszkań. Mieszkania kupowane były również chętniej przez podmioty traktujące je jako korzystną lokatę kapitału, o wysokiej stopie wzrostu. W pewnym okresie i warunkach stosunek wysokości raty i stawek opłat za wynajem mieszkania pozwalał na dokonanie inwestycji bez żadnego wkładu własnego 2. W odpowiedzi na zapotrzebowanie pojawił się kredyt na mieszkanie na wynajem z którego skorzystać mogły osoby nieposiadające zdolności kredytowej. Założeniem było, że kredyt będzie spłacany z czynszu za wynajem.