This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 • Udzielona Pożyczka

  Nie daj się złapać w sidła lichwiarzy oraz nieuczciwych pożyczkodawców
  i wybierz dla siebie najkorzystniejszą pożyczkę.

  Sprawdź Ranking Pożyczek bez BIK

feature

Dlaczego POZYCZKA-9H.CBA.PL?

warto porównywać i wybierać najkorzystniej

Nasza porównywarka pożyczek charakteryzuje się selekcją najlepszych pożyczkodawców w Polsce według warunków, która najkorzystniej wpływają na opłacalność wzięcia pożyczki przez pożyczkobiorcę.

Każdy z pożyczkodawców musiał spełnić poszczególne warunki:

 • Przelew do 5 godzin
 • Najniższe oprocentowania
 • Wszystko przez internet
 • Pożyczka bez BIK
 • Wystaczy dowód osobisty
 • Możliwość odstąpienia od umowy
secure

Zaufanie i Bezpieczeństwo

Oddajemy do Twojej dyspozycji ranking opłacalności pożyczek wg. określonych pożyczkodawców. To ty decydujesz, którą pożyczkę weźmiesz.

secure

Szybkość

Każdy pożyczkodawca na naszej stronie musiał spełnić kryteria dot. szybkości dostarczalności pożyczki poniżej 5 godzin od wypełnienia formularza.

secure

Obsługa Klienta

Aktualna oferta pożyczek nie jest dla Ciebie atrakcyjna? Nic nie szkodzi. Zostaw nam swój adres email, a poinformujemy Cię, gdy pojawi się bardzo atrakcyjna pożyczka.


logo logo logo logo logo

Wyselekcjonowane oferty

Dopisz się do listy i otrzymuj informacje o najkorzystniejszych pożyczkach

Skontaktuj się z nami

Masz problem przy wyborze najlepszej pożyczki dla siebie?

Warsaw

Biuro
Aleja Niepodległości 8
Polska
P: 881-575-143

static map


PodobneMusisz być zalogowany by dodać komentarz. Poprzedni Poprzedni wpis: Odpowiedzialność zarządu za prowadzenie księgowości spółkiNastępny...

Czynność tę należy zatem uznać za dokonaną przez podatnika VAT. Z kolei Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji indywidualnej z dnia 26 kwietnia 2012 r. Definicja działalności gospodarczej, zawarta w ustawie, ma charakter uniwersalny, pozwalający na objęcie pojęciem «podatnik» tych wszystkich podmiotów, które prowadzą określoną działalność, występując w profesjonalnym obrocie gospodarczym. Ponadto, podatnikiem staje się również ten, kto wykonał czynność, podlegającą opodatkowaniu, jednorazowo, ale w okolicznościach wskazujących na zamiar wykonywania czynności w sposób częstotliwy. O częstotliwości natomiast - zdaniem fiskusa - nie decyduje okres wykonywania czynności tydzień, miesiąc, rok ani ilość dokonanych transakcji. Decydującym kryterium jest powtarzalność czynności. Z powyższego należy wysunąć wniosek, że każda pożyczka udzielona między przedsiębiorcami powinna być uznana - dla celów VAT - za świadczenie usług. Nie oznacza to jednak, że od tej czynności należy wykazać kwotę podatku należnego. Podkreślić w tym miejscu również należy, że ww. Jeśli bowiem uznamy, że pożyczkodawca działa jako podatnik VAT, to udzielona przez niego pożyczka nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Odmienne stanowisko od prezentowanego powyżej zajął Naczelny Sąd Administracyjny w prawomocnym wyroku z dnia 30 maja 2012 r. Zdaniem NSA oceny tej nie podważa fakt, że pożyczki tej udzielił podmiot gospodarczy, który finansował tę czynność ze środków wykorzystywanych w działalności gospodarczej. Podkreślono, że w świetle art. Działalność faktyczna spółki - pożyczkodawcy, ani też przedmiot jej działalności, wpisany do KRS - w ocenie NSA nie nosiły powyższej cechy, o której mowa w art. Ostatecznie uznano, że w odniesieniu do jednorazowej pożyczki udzielonej przez spółkę nie powstał obowiązek podatkowy w VAT, gdyż dokonana czynność cywilnoprawna nie była usługą pośrednictwa finansowego zwolnioną z tego podatku. Tym samym podlegała opodatkowaniu PCC. Do podobnych wniosków doszedł także WSA w Poznaniu w nieprawomocnym wyroku z dnia 7 sierpnia 2012 r. Przedmiotowa czynność korzystałaby wówczas ze zwolnienia z VAT, a tym samym nie podlegałaby opodatkowaniu PCC.