Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 • Co To Jest Kredyt Konsumencki

  Nie daj się złapać w sidła lichwiarzy oraz nieuczciwych pożyczkodawców
  i wybierz dla siebie najkorzystniejszą pożyczkę.

  Sprawdź Ranking Pożyczek bez BIK

feature

Dlaczego POZYCZKA-9H.CBA.PL?

warto porównywać i wybierać najkorzystniej

Nasza porównywarka pożyczek charakteryzuje się selekcją najlepszych pożyczkodawców w Polsce według warunków, która najkorzystniej wpływają na opłacalność wzięcia pożyczki przez pożyczkobiorcę.

Każdy z pożyczkodawców musiał spełnić poszczególne warunki:

 • Przelew do 5 godzin
 • Najniższe oprocentowania
 • Wszystko przez internet
 • Pożyczka bez BIK
 • Wystaczy dowód osobisty
 • Możliwość odstąpienia od umowy
secure

Zaufanie i Bezpieczeństwo

Oddajemy do Twojej dyspozycji ranking opłacalności pożyczek wg. określonych pożyczkodawców. To ty decydujesz, którą pożyczkę weźmiesz.

secure

Szybkość

Każdy pożyczkodawca na naszej stronie musiał spełnić kryteria dot. szybkości dostarczalności pożyczki poniżej 5 godzin od wypełnienia formularza.

secure

Obsługa Klienta

Aktualna oferta pożyczek nie jest dla Ciebie atrakcyjna? Nic nie szkodzi. Zostaw nam swój adres email, a poinformujemy Cię, gdy pojawi się bardzo atrakcyjna pożyczka.


logo logo logo logo logo

Wyselekcjonowane oferty

Dopisz się do listy i otrzymuj informacje o najkorzystniejszych pożyczkach

Skontaktuj się z nami

Masz problem przy wyborze najlepszej pożyczki dla siebie?

Warsaw

Biuro
Aleja Niepodległości 8
Polska
P: 881-575-143

static map


W trakcie jego spłacania mogą się pojawić problemy z jego bieżącą płatnością. W takiej sytuacji...

Ustawa o kredycie konsumenckim wdraża do polskiego prawa powyższą dyrektywę. Co jest bardzo istotne, za kredyt konsumencki ustawa uważa kredyt w znaczeniu ekonomicznym, tj. Kredytem konsumenckim, poza kredytem bankowym będzie zatem także umowa pożyczki, umowa o odroczenie terminu spłaty kwot pieniężnych jeśli konsument zobowiązany jest do poniesienia kosztów związanych z odroczeniem czy umowa o kredyt odnawialny. Ustawę stosuje się także do umów o kredyt konsumencki, który spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa SKOK udziela swojemu członkowi. Taka regulacja powoduje, że ustawę o kredycie konsumenckim zobowiązane są przestrzegać nie tylko banki, ale także m. SKOK-i, kasy pożyczkowe i tzw. Ustawa wyłącza jednak pewne rodzajów umów spod kategorii kredytu konsumenckiego, pomimo że na ich podstawie konsument uzyskuje pomoc finansową. Po prostu w prawie tak już jest, że są zasady i wyjątki od tych zasad. I tak, ustawy o kredycie konsumenckim nie stosuje się do: Co się tyczy umów leasingu i najmu, to ustawę stosuje się do nich jeżeli kredytobiorcy przysługuje prawo żądania przeniesienia własności przedmiotu tych umów na konsumenta. Warunkiem jest, aby prawo to wynikało z odrębnej umowy niż umowa leasingu czy najmu. Ponadto ustawa określa także pewne rodzaje umów kredytowych z udziałem konsumenta, do których stosuje się tylko niektóre z jej przepisów. Takimi umowami są m. Dlatego, że jak widzisz ustawa o kredycie konsumenckim znajduje zastosowanie w bardzo szerokim zakresie do produktów o charakterze kredytowym lub pożyczkowym, które są oferowane na rynku finansowym osobom fizycznym. Chroniąc interesy konsumenta ustawa przyznaje mu wiele uprawnień, którym odpowiadają liczne obowiązki kredytodawców i pośredników kredytowych. Część z nich powinna być już dopełniona na etapie reklamowania kredytu, następne przed zawarciem umowy i kolejno na etapie jej zawierania, obsługi i spłacania kredytu. Dowiesz się o nich szczegółowo z dwóch kolejnych wpisów, do lektury których bardzo zachęcam. Dzień dobry Czy w związku z tym, że do kredytów zabezpieczonych hipotecznie stosuje się tylko niektóre przepisy Ustawy, z których nie stosuje się m.